KRİPTO PARALAR NASIL YAYGINLAŞTIRILIR ?

0
414

Yatırım yapmak için kripto paraları tercih edenlerin kafasını en çok kurcalayan soruların başında gelen soru : Ben bu parayı nasıl kullanacağımdır ?

Kripto piyasasının içinden çıkması gereken ilk soru budur.Alış veriş yaptığımda ben cebimdeki parayı kullanamayacaksam bunun adı neden para diye kendi kendine sormayan kripto para yatırımcısı yoktur galiba.

Şu anda Türkiye’de herhangi bir şekilde kripto alış veriş mümkün değildir.Ama ya mümkün olsaydı.Çarşıda pazarda kullanılabilir kripto para birimimiz olsaydı.Pek çok teknolojik gelişimi kaçıran Türkiye kripto para piyasasında olsaydı.İşte o zaman tüm dünyada geçerliliği olan kripto para birimi kullanımda olabilirdi.

Kripto paraların hali hazırda kullanım alanını genişletmenin yolu pos cihazlarıdır.Türkiye’de mevcut pos cihazlarından kripto akışı sağlanabilirse piyasa fazlasıyla gelişir.Pos cihazlarındaki hesap hareketlerinden kripto paraların kara para aklamada kullanımı da engellenmiş olur.Hükümet kontrolünde ve takibindeki kripto para birimi atılması gereken en öncelikli adımdır.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here