ASELSAN-UŞAK SERAMİK-PETKİM-THY-AFYON ÇİMENTO HİSSELERİ HABERLERİ

0
450

1-ASELSAN HİSSELERİ

ASELSAN İLE TUSAŞ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA TUTARI 254,7 MİLYON DOLAR OLDU.SİPARİŞLER 2018-2022 YILLARI ARASINDA TESLİM EDİLECEK.

ASELSAN İLE KONYA SAVUNMA SANAYİ AŞ. ARASINDA 300 MİLYON SERMAYELİ ORTAK ŞİRKET KURULMASI İÇİN İMZALAR ATILDI.SİLAH SİSTEMLERİ ÜRETİLMESİ İÇİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE 35 BİN METREKARE KAPALI ALANDA FAALİYET GÖSTERECEK FABRİKANIN TEMELLERİ YAKINDA ATILACAK.

2-UŞAK SERAMİK HİSSELERİ

Halka açık olan Uşak Seramik, “Keyifli Mekanlar Sunar” sloganı ile müşteri-tüketici odaklı doğaya dönük yeni üretim anlayışı çerçevesinde yurtiçinden ve yurt dışından (doğal görünümlü, doğadaki yaşamı anlatan mermer ürünlerine) dönük talepler üzerine üretim teknolojisini de bu kapsamda yeniledi. Avrupa ülkelerinden Kanada’ya Afrika’dan Türk Cumhuriyetleri’ne kadar yaklaşık 45 ülkeye ihracat yapan Uşak Seramik, (yeni ürünleri ile) ihracatını geçen yıl yüzde 50 civarında artırdı. Firma, 2018’de Afrika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere yeni pazarlara odaklanacak.

İDDİALI AÇILIM

“Son yıllarda sektörümüzde de doğal yaşamı anlatan ürünler ilgi görüyor. Biz de bu kapsamda dijital baskı alanına yoğunlaştık” diyen Tanışlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Tanış, şu mesajı verdi: “Dijital baskı, kopyalama ile 3 boyutlu doğal mermer görünümlü ürünler üretiyoruz. Uşak Ar-Ge yatırımlarımız hız kazandı. Özgün tasarımlarla yeni pazarlara açılıyoruz.”

3-PETKİM HİSSELERİ

Petkim bedelsiz sermaye artırımına gidiyor. Şirket 1.5 milyar lira olan sermayesini yüzde 10 oranında iç kaynaklardan bedelsiz olarak artırarak 1.65 milyar liraya ulaştıracak. Kar payından bedelsiz olarak 150 milyon lira sermaye artışı olacak.

4-AFYON ÇİMENTO

Afyon Çimento, atıl vaziyette kalan eski fabrika arsasının değerlendirilerek, şirketin finansal durumunun güçlendirilmesi amacıyla Afyonkarahisar’da bulunan eski çimento fabrikasına ait arsayı 79.8 milyon liraya sattı.

Konu ile ilgili açıklama KAP’a yapıldı.

5-TÜRK HAVA YOLLARI

Türk Hava Yolları uçaklarına yurt dışında 123 emniyet denetlemesi yapıldı. Denetlemeler sonucu THY’nin Avrupa Birliği ülkelerinin havayollarına göre 3 kat daha güvenli olduğu duyuruldu.

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here