BANKALAR KRİPTO PİYASASINA MÜŞTERİ KAPTIRMAYA DEVAM EDİYOR.

0
372

 

BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ ÇIKTIĞINDAN BERİ KENDİNDEN OLDUKÇA SIK SÖZ ETTİRMEKTEDİR.ŞİMDİLİK KULLANIM ALANLARINDA SINIRLAR OLSA DA BELKİ  GELECEKTE BU SINIRLAR TAMAMEN ORTADAN KALDIRILACAK.BU TEKNOLOJİNİN EN SERT VURACAĞI ALAN İSE BANKACILIK SEKTÖRÜDÜR.KRİPTO PİYASASI İLK GÜNDEN İTİBAREN BANKALARIN MÜŞTERİLERİNİ CEZBETMEYE BAŞLAMIŞTI.MÜŞTERİ PORTFÖYÜ ARTIK ESKİSİ GİBİ OLMAYAN BANKALARIN ATACAĞI ADIMLAR MERAK EDİLİYOR.PEKİ NEDEN TÜM DÜNYADA KRİPTO PİYASASI BANKALARI GÖLGELEMEYE BAŞLADI BUNUN NEDENİ NEDİR?

  1. GETİRİ MİKTARI GELENEKSEL BANKACILIK FAİZ VE GETİRİLERİNDEN OLDUKÇA YÜKSEKTİR.BİTCOİN 2017 YILINDA 14 KAT ,RİPPLE İSE ÇIKTIĞI ANDAN İTİBAREN 34.000 KAT ARTMIŞTIR.ZAMANINDA YATIRIM YAPANLARIN MİLYARDER OLMASI İŞTE BU ARTIŞTIR.AMA KAZANCIN KESİN OLMADIĞI KRİPTO PİYASASINDA RİSK ÇOK FAZLADIR, EN KÜÇÜK BİR HABER PİYASAYI OYNAK HALE GETİRMEKTEDİR.%1 ARTIŞ BİR AY BOYUNCA DEVAM EDEBİLİR AMA %10 DÜŞÜŞ BİR ANDA YAŞANABİLİR.BÜTÜN BU RİSKLERİ GÖZE ALAN YATIRIMCI KRİPTO PARAYA YÖNELMİŞ DURUMDADIR.
  2. İŞLEM HIZINDAKİ FARK

YURTDIŞI HAVALE İŞLEMLERİ 2-3 GÜN SÜREBİLMEKTEDİR AMA RİPPLE’DA BU SÜRE 3 SANİYEDİR.BAZENDE İSTER İSTEMEZ KRİPTO PİYASASINA YÖNLENDİRİLME OLMAKTADIR.ALICI PARASINI HİÇ BEKLEMEDEN ALABİLMEKTEDİR.

  1. HAVALE ÜCRETLERİNDE Kİ MALİYET

EĞER SİZ TÜRKİYE’DEN ABD’YE 100.000 DOLAR HAVALE YAPACAK OLSAYDINIZ İŞLEM ÜCRETİ 210 DOLAR OLACAKTI AMA KRİPTO PARA SEKTÖRÜNDE BU MİKTAR 0,33 DOLARDAN YAPILMAKTADIR.

  1. KRİPTO PARA PİYASASINA GİRİŞ YAPMAK BANKALARDA HESAP AÇMAKTAN DAHA BASİTTİR VE BÜRAKRATİK İŞLEMLER EN AZ SEVİYEDEDİR.BANKALAR İNTERNET BANKACILIĞINA ADAPTE OLMAYA ÇALIŞSALARDA HENÜZ TAM OLARAK ADAPTE OLMUŞ SAYILMAZLAR.

KISACA ÖZETLERSEK KISA ZAMANDA ÇOK PARA VURMAYI DÜŞÜNEN YATIRIMCILARIN KRİPTO PİYASASINDA BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİ KESİNDİR.

 

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here