SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Olur ?

1
808
sms

Gün içinde özellikle de çalışıyorsanız kredi başvurusu yapmak için bankaya gidecek zamanınız olmayabiliyor. Bu durumu farkedip sizler için kolaylaştırmaya çalışan bankalar sms aracılığı ile şubeye gitmeden kredi alabilme olanağı sağlamaktadır. Müşteriler için son derece pratik olan ve fazla zaman harcamayı gerektirmeyen bu uygulamalar sayesinde işleminizi çok kısa süre içinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle hangi tür kredi çekmek istediğinizi belirterek (ihtiyaç, taşıt, konut vb.) talep ettiğiniz kredi tutarını, ödeyebileceğiniz kredi vadesini ve aylık net gelirinizi yazarak bankanın mesaj ile kredi başvurusu için kullandığı numaraya aralarında boşluk bırakarak mesaj gönderip, başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.borsarehberi.info/2017/10/arabaniz-icin-yaptirmaniz-gereken-sigortalar.htmlaff_c?offer_id=55619&aff_id=4773

SMS ile Başvuruda Süreçler

Sms ile kredi veren bankalar bu süreci birbirlerinden farklı değerlendirebilir.Bazı bankalar başvuru ücreti almazken Bazı bankalarda sms ile kredi başvurusunu belli bir mesaj ücreti olarak ücretlendirilmektedir.

sms-ile-kredi-veren-bankalar.jpg

Banka kısa mesajda verdiğiniz bilgilerle gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra mesaj üzerinden ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla size olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yaparlar. Size geri dönüşleri aynı gün olabileceği gibi 2 ya da 3 üç gün de sürebilir.

Eğer kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır ise kısa mesaj yoluyla red edildiği belirtilir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa size şube ile iletişime geçmenizi belirten bir mesaj gönderebilecekleri gibi bankanın müşteri hizmetleri tarafından aranarak da şubeye davet edilebilirsiniz.

Banka sizi bir hafta ya da bir ay içerisinde şubeye davet eder ve gelirken yanınızda bulundurmanızı istedikleri evrakları bildirirler. Bu evraklar şunlardır;

– Üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı bulunduğu kimlik kartınız,

– Gelirinizi nasıl sağladığınızı gösteren gelir belgeniz (maaş bordrosu, tapu, vergi levhası vs.),

– İkametgah belgeniz ya da isminize kayıtlı elektrik, doğalgaz, telefon, su faturalarından bir tanesi.

Bankaya bu belgelerle gidip gerekli evrakları imzaladıktan sonra başvurunuz onaylanır ve krediniz kullanıma hazır hale getirilir.

SMS İle Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Mesaj kanalıyla yaptığınız başvurularda şubede sıra beklemeden bankalar size kredi hizmeti sunarlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odeobank, Akbank, Denizbank anında kredi veren bankalar arasında gösterilebilir.

İpoekli İhtiyaç Kredisi Veren Banka Önerileri için;

İpotekli İhtiyaç Kredisi veren 5 Banka önerisi

 

Yorumlar

yorum

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here