Bitcoin Yasal Mı?

6
1919
altcoins

Bitcoin hala ciddi bir yatırım aracı olarak görülüyor. Ancak yasal olup olmadığı hakkında herkes bilgi sahibi değil. Kısa sürede gündeme oturan ve yatırımcılara ciddi rakamlar kazandıran bu kripto para, aslında hala beta sürecinde.

Bitcoin fiyatı aşırı artmış gibi görünse de uzmanlara gö re bu artış devam edecek. Bitcoin transferlerinde herhangi bir sorun yaşanmıyor. Bitcoin herhangi bir kuruluşa bağlı olmadığı için illegal demek doğru olmaz. Ülkemizde şuanda TL ile Bitcoin almak mümkün değil. Ancak ellerinde olan Bitcoinleri TL olarak bozdurabiliyorlar. Hesaplarınıza giren yüksek miktarlar için maliye ile uğraşabilirsiniz.

2017 yılı itibariyle şuanda Bitcoin ile ilgili yasal bir düzenleme yok. Yani sizi bu yüzden suçlayacak bir madde bulunmuyor. Yani maliye sizi çağırıp da neden Bitcoin üzerinden bu kadar para kazandın diye soramaz. Ancak sizin bu parayı Bitcoin yolu ile kazandığınızı resmi olarak kanıtlamanız gerekmektedir. Sizi maliyeden çağırdıklarında bu paranın kaynağı nedir? Diye detaylıca soracaklar. Sizlerde bunu enine boyuna atlamadan anlatmalısınız. Sonuç itibari ile illegal bir durum söz konusu değil. Kripto para, madencilik ve Bitcoin ile ilgili diğer önemli bilgileri oradaki yetkililere anlatın.

Devlet bu tarz kazançlar için kanun çıkarmak zorunda şuanda Bitcoin Yasal Mı? Sorusu kanun çıkmadığı sürece havada kalmaya devam edecek.

 

 

Yorumlar

yorum

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here