KYK sonuçları ne zaman açıklanıyor? (Kredi ve Yurtlar Kurumu)

4
1304
IMG_6456

 

2017 KYK üniversite yurt başvurusu sonuçları ne zaman açıklanıyor? KYK kurumu tarafından sonuçlar üzerine önemli bilgi gelirken, başvurunun ardından üniversite öğrencileri, burs başvurusu ne zaman başlıyor sorusunu sormaya başladı. Burs üzerinden “öncelik belge” hangi üniversite öğrencilerine veriliyor?

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu, 14 Ağustos 2017 tarihinde devlet yurtlarında kalmak isteyen üniversite öğrencilerin başvurularını internet üzerinden aldı. Başvurular 6 gün sürdü, 20 Ağustos 2017 tarihinde süreç sona erdi. İki kesim başvuru hakkına sahip oldu: İlk defa üniversiteyi kazanan öğrenciler ve üniversiteye devam eden öğrenciler. Başvuruların ardından kurum kendi sitesinde açıklama yaptı. Başvuruların sona erdiğini açıklayan kurum, toplam 368 bin 954 öğrencinin başvurduğunu belirtti. e-Devlet üzerinden yapılan başvuruları toplam 11 farklı kurum inceleyecek. 11 kurumun inceleme sonrası Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuru sonucunu açıklayacak.

Üniversite yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu, ÖSYM gibi sonuç takvimi belirtmiyor. Sonuçların hangi tarihte açıklanacağı konusunda bilgi vermeyen kurumun geçen seneleri baz alındığında sonuçlar 5 Eylül 2017 ile 30 Eylül 2017 tarihleri arasında açıklanması bekleniliyor.

Sonuçlar kurumun resmi web sitesinde açıklanacak.

YÖK başvurusu: Burs ücretleri belli oldu

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? Öncelikli belgeyi kimler alabilir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuruları en yakın tarihte başlatacağını açıkladı. Başvuru tarihini belirtmeyen kurum, hangi öğrencilerin başvuracağını açıkladı. Kurum ilk olarak öncelikli öğrencileri değerlendirecek. Öncelikli belgeler kimlere verilmektedir:

Şehit/Gazi çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi) (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),

Rapor devlet hastanelerinden alınıyor Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)

Kurumun araştıracağı iki belge Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.) Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)

Spor üzerine belgeler Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.) Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

KYK BURSLARINDA ÖNCELİKLİ ÖĞRENCİLER KİMLERDİR?

KYK Borcunuzu Kolayca Sorgulayın

KYK Borcu Nasıl Ertelenir?

 

 

Yorumlar

yorum

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here