Bitcoin Üreterek Para Kazanma

3
1651
altcoins

Bitcoin üreterek para kazanan ve bu işe ciddi mesai harcayarak gelir elde eden kişiler var. Bu tarz konular hakkında bilgi sahibi olmayanlar genel olarak  bitcoin üreterek kazanma işini nasıl  yapabiliriz diye düşünüyordur. Kısa ve net bilgiler vererek kafa karıştırmadan anlatmaya başlayalım.

Öncelikle bitcoin üretme işine ‘mining’ denildiğini söyleyelim. Kelime anlamı olarak kazıcılık demektir.bitcoin hakkında ufak bir araştırma yaparsanız bitcoin sisteminin bloklardan oluştuğunu anlarsınız. Bitcoin üreterek kazanmak için blokları kazarak içerisinden bitcoin çıkarmaya çalışacaksınız. Halk dili ile anlatacak olursak bir nevi ‘madencilik’ yapacaksınız. Kazıcılık işlemi bilgisayarınız tarafından yapılmaktadır. Ne kadar iyi bir bilgisayara sahipseniz şansınız o kadar yükselecektir.

Bu işe yeni başlayacaklara önemli bir uyarı da bulunalım. Bu tarz para kazanma algoritması sürekli olarak değişir ve kendisini yeniler. Zorlaşan sistem ile beraber bitcoin’in fiyatı yükselir, bu da son derece normaldir. Şimdi ise nasıl bitcoin üreterek para kazanma işini yapacağınızı anlatalım. Öncelikle sanal bir cüzdan oluşturmalısınız. Çok sayıda bu tarz hizmet veren lisanslı site var herhangi birini tercih edebilirsiniz. Kazandığınız bitcoinleri istediğiniz zaman sanal cüzdana aktarabiliceğinizi de unutmayın. Ayrıca bu iş için kullandığınız bilgisayarınızın CPU ve GPU değerlerinin yüksek olması gerekmektedir.

Son olarak ise bu işi profesyonel olarak yapan milyonlarca insan var. Sizlerde bu işi ciddiye almayı ve değişen algoritmaya ayak uydurmalısınız.

Yorumlar

yorum

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here