Bitcoin Neden Sürekli Çıkışta?

5
1076
altcoins

Bitcoin bir anda hayatımıza girdi ve o günden bu yana da çıkışta 2008 yılında hayatımıza girmiş olsa da pek çok kişi 2011 yılındaki yükselme ile bitcoin’den haberdar olmaya başladı.

Rekora doymayan bu para birimi ne altını ne de dövizi akıllara getiriyor. Artık tek yatırım aracı olarak Bitcoin düşünülüyor. 2011 yılından bu yana aradan geçen 6 yılda sürekli olarak çıkışta oldu ve bu istikrar yatırımcılarında dikkatini çekti. Ancak neden sürekli çıkışta? Neden belli aralıklarla olsa da düşüş yaşamıyor?

Bitcoin’in şuanda dünya çapındaki piyasa değeri 2017 yılı itibariyle 36 milyar doları aştı. İnternetin bankasız ve devletsiz para birimi olarak adlandırılmaktadır. Bitcoin’in en büyük çıkış nedenlerinden bir tanesi risksiz olarak görülmesi herhangi bir kuruma ya da kuruluşa bağlı olmayan Bitcoin eskiden sadece online alışveriş sitelerinde kullanılıyordu. Bitcoin 2017 yılı içerisinde değerini 4’e katladı. Ağustos ayı içerisinde ise yüzde 40 oranında yükselme görüldü.

2017 yılının sonuna doğru Bitcoin de bir düşüş olması söz konusu olabilir. Bitcoin yatırımı yapmak için en doğru zamanı beklemek ve en önemlisi ise 2018 başını görmeden ciddi yatırım yapmamak gerekiyor. Bugüne kadar çok keskin düşüşler yaşamasa da Bitcoin’e yoğun ilgi bir dönemden sonra yatırımcıları üzebilir.

Yorumlar

yorum

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here