Bitcoin Nasıl Üretilir?

0
961
160504-bitcoin-b

Bitcoin üretmek bir nevi Bitcoin madenciliği yaparak kazanmak nasıl oluyor ve mümkün mü? Bitcoin son yıllarda değerini o kadar fazla katladı ki herkesin aklında Bitcoin Nasıl Üretilir? Bende bu işten gelir elde edebilir miyim gibi sorular yer alıyor.

Eğer şuanda Bitcoin üretmeye başlamayı düşünüyorsanız geç kaldığınızı söylemekte yarar var. Bitcoin madenciliği ile para kazanmak işin en başında bu sektöre girenler için oldukça avantajlı iken şuandan itibaren girmeyi düşünenler için ciddi risk anlamına gelmektedir. İşin ne kadar zor olduğunu anlamanız için Samanlıkta iğne aramak tabirini kullanmak son derece mantıklı olacaktır.

Bu işin kilit noktalarından bir tanesi aslında Proof-of-Work denilen konsept, yani sadece maden bulup işi bitirmiyoruz. Önce madeni buluyoruz ardından Blockhain üzerinden merkezi olmama özelliğine sahip (decentralized) olayını çözüyoruz. Bu işi daha basit bir hal ile anlatmak da mümkün aslında. Yeni başlayanlar için Bitcoin çıkarmak ilk aşama sonra ise Bitcoin çıkarmak son aşama ise Bitcoin basmak gelir elde etmek.

Yukarıda da belirttiğim gibi yeni Bitcoin üretimine girecekler için sektör son derece zorlu ve çetin ancak ben yinede denemek istiyorum diyenler için ufak meblağları tercih etmelerini öneririm. En azından başlangıç için ufak yatırım yapmak gelecek adına daha yararlı olacaktır.

 

 

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here