Bitcoin Hakkında Merak Edilen Her şey

0
532
160504-bitcoin-b

Bitcoin hakkında net bilgilere sahip değilseniz ve bu alanda yatırım yapmayı planlıyorsanız bu yazı kesinlikle Bitcoin’i hiç bilmeyenlere bile çok şey öğretecektir. Sanal bir para biriminden bahsediyoruz, yani elle tutulmaz, fiziki b bir müdahale söz konusu olamaz.

Herhangi bir devlete ya da kuruluşa bağlı değildir. Son yılların en popüler para birimi olarak görülmektedir. Giderek artan etkisi ile dünya üzerinde pek çok firma Bitcoin’i desteklemekte hem yatırım yapmakta hem de bu para birimini kullanmaktadır. Aslında Bitcoin gücünü de buradan alır. Çok fazla destekçisi olduğu için Bitcoin kesinlikle beklenenden çok daha fazla büyüme gerçekleştirmiştir.

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deney amaçlı bir başlangıç yaşamıştır. Günümüze bakacak olursak bu deney oldukça başarılı olmuş ve değeri milyar dolarlara ulaşmıştır. Aslında Satoshi Nakamoto takma isimdir kurucusunun gerçek adı Avustralyalı Craig Wright’dır. Sürekli olarak yükselen bitcoin’in hak ettiği değerde olmadığı söyleniyor. Uzmanlar hızla yükselmeye devam eden bu sanal para biriminin yükselmeye devam edeceğini ve yatırımcılara kazandıracağını düşünüyor.

Bitcoin için nasıl yatırım yapabilirsiniz? Günümüzden bir örnek verelim. Dolar ve Euro düştüğünde yatırımcılar alıp beklemeye koyuluyor. Sizlerde bitcoin için bu tarzda bir yatırım şekli seçebilirsiniz. Bu tarzda bir yatırım en az riskli olandır.

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here