Altcoin Nedir?

0
950
altcoins

Farklı algoritmaya sahip yeni şifrelenen birime alt coin denir. Altcoin için Bitcoin üzerinde şifrelenmiş para birimi anlamı koyulabilir. Şuanda aktif olarak neredeyse 200 tane altcoin vardır. Bunlar Bitcoin sitelerinde oldukça ilgi çekiyor.

Exchange sitelerinde her türlü coins bulunmuyor. Bunun nedeni ise altcoinlerin market hacminin yetersiz olmasıdır. Altcoinleri bitcoin’e çevirebileceğiniz Cryptsy sitesinde 150 kadar coin işlem görmektedir.

En Çok Tercih Edilen Altcoin Algoritmaları

  • Sha-256
  • SCRYPT
  • Keccak
  • Quark
  • Ipo/Shares

Altcoinler Tercih Edilmeli Midir?

Altcoin kesinlikle tercih edilmelidir. Dikkatli olmak da gerekiyor. Her altcoin Exchange yapan siteye eklenmez. Ek olarak ise yeni altcoinler madencilerin ve diğer yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

Altcoin piyasasına girmeden önce araştırma yapmak son derece önemlidir. Bir anlık heyecan ile adım atmak yanlış yapmanıza neden olabilir. Yeni altcoinler yatırımcıların dikkatini çekmek için farklı yollar deniyorlar ve bu yolların hepsinin kazandırması pek mümkün değil. O yüzden bitcoin ve altcoin dünyası deneysel bir proje gözü ile bakılmalı ve riskler hesaplanmalıdır.

Altcoin piyasasına girmeden önce iyi analiz yapmak ve adeta geleceği görmek gerekir. Altcoin kazanç getiren bir dünya gibi gözükse de riski yüksek olduğundan her türlü sonuca açıktır. Açık ve net bir dil ile altcoin konusunda uyarıda bulunmak gerekirse kayıp risklerinin yüksek, kazanç riskinin düşük olduğu net bir dille söylenebilir.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here