Ziraat Bankası Borçlu Cari Hesap Kredisi

0
617
ziraat

Acil olarak nakit paraya ihtiyacımız olduğunda bankalardan bu ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Bankaların kredi vermek için aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Bankaların aradığı şartları sağladığınız sürece istediğiniz miktardaki krediyi banka size verecektir. Hatta banka ile yapacağımız bazı işlemleri farklı kanallar yoluyla da yapabilmekteyiz. İnternet bankacılığını kullanarak şubeye gitmeden, zamandan ve paradan tasarruf yapabiliriz. Bankanın telefon bankacılığı hizmetini kullanarak da işlemlerimizi yapmamız mümkündür.

Borsada Sürdürme Teminatı Nedir?

Son yıllardaki Ziraat Bankası gelişiminden ve faaliyetlerden bahsedecek olursak, Ziraat Bankası 2014 yılında kurumlar vergisi rekortmeni olmuştur. Yine aynı yıl içinde Ziraat Katılım Bankası, Ziraat Bank Azerbaycan ASC, Ziraat Bank Montenegro AD faaliyete başlamıştır. Ziraat Bankası Avrupa’nın en sağlam 2.bankası seçilmiştir. 2016 yılında ise Ziraat Bankası Türkiye’nin en sevilen banka markası seçilmiştir. Yine 2016 yılında Ziraat Finans Grubu’nun Yeni Üyesi Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. faaliyetlerine başlamıştır. 2017 yılında ise Ziraat Bankası Türkiye’nin banka değerini en çok arttıran banka markası haline gelmiştir.

Finansal Piyasalar Nedir ?

Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir?

Borçlu cari şeklinde bilinen ve kullanılan cari hesap sözleşmesi hükümlerine tabi olan kredilerdir. Borçlu cari hesap kredileri, firmaların kısa bir süre içinde nakit ihtiyacı olduğunda bu nakit ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak kullandırılmaktadır. İstenilen zamanda ve miktarda para çekme olanağı sağlayan kredilerin faizleri üçer aylık dönemler şeklinde, anapara ise belirlenen vade içerisinde istenildiği tarihlerde ödenebilmektedir.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here