Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama

0
2414
yapı

Bankalar müşterilerine hesap numarası verirken genelde bir çok farklı numaralandırma sistemi sunarlar. Şube numaraları ayrı, banka hesap numaraları ayrı olur. Bazıları 10 hane bazıları 6 hane olarak verilen banka hesap numaraları kargaşaya yol açmaması açısından farklı bir sistem ile genelleştirilmiştir. Bu sistemin adı IBAN (International Bank Account Number) yani uluslararası banka hesap numarasıdır. Dünya genelinde banka hesapları arasında kolay ve hatasız bir şekilde transfer sağlanması amacı ile standartlaşmıştır. Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi Bankası hesaplarınızın IBAN numarasını sorgulamayı ve IBAN numarasının ayrıntılarını anlatacağız.

Lot Ne Demek ?

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle IBAN Sorgulama yapmak istediğiniz hesap numaranızı bilmeniz gerekmektedir. İnternet şubesi veya mobil şube üzerinden veya hesap cüzdanınızda bulunan hesap numaranızı alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası hesap numaraları 8 haneden oluşmaktadır.  Bu 8 haneli hesap numaranızı aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak açılan Yapı Kredi IBAN Sorgulama sayfasındaki kutucuğa hesap numaranızı giriniz. Ardından IBAN Oluştur butonuna tıklayarak IBAN numaranızı alabilirsiniz.

En İyi Borsa Aracı Kurumunu Seçmek için 5 Öneri

Yapı Kredi Bankası IBAN Sorgulama için TIKLAYINIZ!

IBAN numaranızı sorgulamak için kullanacağınız internet şubesi dışında 444 0 444 numaralı müşteri hizmetleri servisini arayarak veya size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne giderek hesap numaranızın IBAN numarasını sorgulayabilirsiniz. IBAN bilgileriniz sizlere elektronik posta ile iletilmemektedir. IBAN Numarası yalnızca banka hesaplarına verilir. Bu nedenle kredi kartları için bir IBAN numarası bulunmaz. Aynı zamanda IBAN numarası hesap kartlarının üzerinde de yazmaz. Bu kodu bankanız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz yalnızca. Hesap kartının üzerinde yazan numaralar IBAN kodu değil, kart numarasıdır.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here