Vakıf Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

0
1040
vakifbank-internetten-kredi

Vakıf Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredi başvurunuzu öğrenmek için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Telefon Bankacılığı, Şube ve İnternet Bankacılığı kanalları ile Vakıf Bank kredi başvurunuzun sonucu takip edebilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden başvuru sonucunu yalnızca banka müşterisi olup internet bankacılığından faydalanan müşteriler görebilmektedir. Eğer banka müşterisi değilseniz kredinizin sonucunu diğer iki yöntem ile öğrenmeniz gerekecek.

https://www.borsarehberi.info/2016/11/yatirim-fonu-nedir.html

İnternet Şubesi Üzerinden Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Vakıf Bank müşterisi iseniz internet şubesine girebilirsiniz. Buradan Krediler sekmesinden Başvurularım kısmından kredi başvurularınızın durumunu sorgulayabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden ayrıca kredi kartı başvurunuzu da sorgulayabilirsiniz.

İkincil Piyasalar Nedir?

Telefon Bankacılığı ile Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bu yöntemden hem banka müşterisi olanlar hem de sadece kredi çekenler faydalanabilir. Aşağıda vereceğimiz telefon şubesi numaralarını arayarak sizden istenen bilgileri girmeniz yetecektir. Telefon şubesini aradıktan sonra sizden kendinizi tanıtmanız istenecektir. Banka müşterileri bankaya kayıtlı telefon numarası üzerinden aradığında bu kısmı geçmektedirler ancak bankaya kayıtlı telefondan aramayan banka müşterileri ve sadece kredi çekenler öncelikle 11 haneli T.C. kimlik numarasını tuşlamalı ya da bankada kredi başvurusu sırasında size verilen kredi başvuru referans numarası ile kredi başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Telefon şubesindeki menüler sürekli değişmekte olduğu için aradığınızda size uygun menüleri tuşlayarak ilgili menüye ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Telefon Bankacılığı Şubesi Telefon Numaraları

0850 222 0724 ve 444 0 724 numaralarıdır.

VakıfBank Şubeleri Üzerinden Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Kredi başvuru sonucunuzu öğrenmek için uygulayacağınız bir diğer yöntem ise size en yakın VakıfBank Şubesi’ne uğramak olacaktır. Banka şubelerindeki bireysel işlemler kısmında müşteri temsilcileri sizin T.C. kimlik numaranız veya kredi başvuru referans numaranız ile kredi sonucunuzu size bildirebilirler.

Lot Ne Demek ?

Vakıf Bank Kredi Başvurusu Sonuçlanma Süreci

Kredi başvurunuzun sonuçlanması uzun sürer ise banka sizin finansal durumunuzu inceliyor demektir. Genelde kredi kartı ya da daha önceki kredili ürün kullanımında ödemelerde yaşadığınızı aksaklıklar kredi puanınızı olumsuz etkilediği için bu süreç uzayabilir. Banka kredi başvurusu sırasında sizden teminat talep ettiğinde veya kefil istediğinde de bu süreç uzamaktadır. Banka sizin teminat gösterdiğiniz malın durumunu kontrol eder, borcu var mı ya da başka banka üzerine haciz durumu var mı gibi kontroller sürecin uzamasına sebep olmaktadır. Ayrıca size kefil olan kişinin ekonomik durumunun incelenmesi, finans puanının değerlendirmesi gibi gerekliliklerden dolayı süreç ekstra olarak uzamaktadır. Kredi başvurunuz herhangi bir kefil olmaması ve bankanın sizden teminat istememesi durumunda kredi puanınızda uygun ise yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde kredi başvurunuz sonuçlanır. Ancak diğer etkenler katıldığında bu süreç 1 ay süreye kadar uzayabilmektedir. Kredi başvurunuz sırasında sizlere verilen evrakları kaybetmemeye özen gösterin.

Daha fazla ayrıntılı bilgi alabilmek için size en yakın VakıfBank Şubesine gidebilir veya 0850 222 0724 numaralı telefon şubesini arayabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here