Sanal Kart Nasıl Kullanılır ?

2
684
consumidor-so-nao-compra-no-e-commerce-porque-sua-loja-nao-oferece

21. yüzyıl ticaret anlayışımız artık farklı boyutlarda yapılmakta, kimi zaman hız kimi zaman da ekonomik boyutu düşünülerek yeni yollar aranmaya çalışılmaktadır. Günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşması büyük bir kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda çeşitli güvenlik problemlerinin de ortaya çıkmasına yol açmış durumda. Sanal ekran üzerinden yapılan bir dolandırıcılıkla ciddi zararlara uğrayabilirsiniz.

Dolandırıcılık ve bilgi hırsızlığını önlemek için sanal kart son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu kartın en önemli özelliği ise tek kullanımlık olması. Harcamalarınız ve alışveriş tutarınız kadar yükleme yaparak tek seferlik kullanabileceğiniz sanal kartlar tamamen güvenilir bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapabilmenizi sağlıyor. Üstelik tüm alışveriş mağazalarında geçerli olan bir uygulamadır.

Sanal kartlar, internet ortamında yapacağınız alışverişlerde oldukça basit bir temele dayanarak çalışmaktadır. Örneğin 200 TL tutarında bir alışveriş yapmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda banka şubeleri, telefon bankacılığı hizmetleri veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak sahip olduğunuz mevcut ana kredi kartınızdan 200 TL tutarında sanal bir limit oluşturuyorsunuz. Bu limit kartınıza yüklendikten sonra internet ortamında yalnızca 200 TL tutarında olan alışverişinizi güvenilir bir şekilde yapabiliyorsunuz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi, Bireysel Finansman Kredisi (BFK) Nedir?

Sanal Kart Bonus Puan Kazandırır mı?

Sanal kartlarda aynı zamanda kredi kartlarında olduğu gibi taksitlendirme seçenekleri de mevcuttur. Kredi kartınızın alışverişlerden sonra sunduğu kampanyalar ve bonus puanlardan da sanal kart kullanarak alışveriş yaptığınız zaman yararlanabilirsiniz. Bankanızın kredi kartınıza sunduğu tüm bonus puanlar ve kampanyalar sanal kart alışverişlerinizde de geçerlidir.

Sanal kartın içerisinde yer alan limitiniz bittiği zaman kartınız da devre dışı kalacağı için kendinizi tamamen güven altına almış olursunuz. Böylelikle sanal kart kullandığınız zaman kartınıza ait olan bilgiler başka kişilerin eline geçse bile size herhangi bir şekilde zarar veremezler. Çünkü sanal kartlar tek kullanımlık olan limitli bakiyeye sahip sınırlı olan kartlardır. Ayrıca sanal kart için ayrı bir ekstre gelmemekte limit ayırdığınız kartınıza yansımaktadır.

Kredi Kartıyla Fatura Ödeme

En İyi Borsa Aracı Kurumunu Seçmek için 5 Öneri

 

Yorumlar

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here