Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

2
770
hepsi

Genelde bankalar bu durumda olan kişilere kredi verme taraftarı değildir. Çünkü sicili bozuk müşteri banka için geri ödeme almakta zorlanacağı anlamına gelmektedir. Kazanç sağlayabileceğine dair garantisi olmayan bu duruma bankalar genel olarak pek sıcak bakmaz. Ancak bazı istisnalar ile birlikte birtakım koşulları yerine getiren müşteriler için durum biraz daha farklıdır.

Borsa Eksperleri Nedir?

Kredi talebinde bulunurken teminat gösterebiliyorsanız ya da ipotek gibi taşınmazlarınız mevcut ise rehin göstererek değerince kredi çekebilmeniz mümkün. Eğer bu saydıklarımız sizde mevcut değilse geriye tek bir seçenek kalıyor; Kefil. Çevrenizde size kefil olabilecek bir eş dost bulunuyorsa banka kefil imzasına güvenerek size kredi verebilmektedir. Daha detaylı bakarsak;

Kredi Alabilmek için Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekli

İpotek ile başvurmak

Bir gayrimenkul (taşınmaz) ya da araca sahipseniz bunları bankaya ipotek gösterdiğiniz zaman kredi siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi alabilirsiniz. Bankaya rehin göstererek krediyi ödeyemediğiniz taktirde ipotek gösterdiğiniz şeye yasal yollarla el koyması için onay verdiğiniz anlamına gelmektedir. Bu yüzden geri ödeyemeyeceğiniz krediyi ipotek göstererek çekmemenizi tavsiye ederiz.

Hibe Kredi Başvurusu Nereye Yapılır?

Kefil ile başvurmak

Normal şartlarda hiçbir bankanın kredi vermek için kefile gerek duyduğu söylenemez. Ancak kredi sicili olumsuz etkilenmiş kişilerin kefil ile birlikte başvurmaları durumunda kredi kefilin durumuna göre istedikleri miktarda krediyi onaylamaktadırlar. Çünkü banka kredi ödemelerini asil borçludan alamazsa kredi sicili iyi durumda olan kefilden tahsil edebilir.

Bankaların Kiralık Kasa Fiyatları 2017

 

Yorumlar

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here