İpotekli İhtiyaç Kredisi veren 5 Banka önerisi

2
560
ipotekli-borc-senedi-nedir_510117

Miktarı yüksek olan kredilerin talebinde ipotekli ihtiyaç kredisi kullanılmaktadır. Bu tip kredilerin adı birçok bankada bireysel finansman kredisi (BFK kredisi nedir, BFK nedir) olarak geçmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisinin vadesi azami 48 aydır. Geçtiğimiz yıllarda bu kredinin azami vadesi 120 aydı. Ancak yapılan düzenlemelerde ilk önce 36 aya çekildi sonrasında Ekim 2016 düzenlemesiyle birlikte 48 aya uzatıldı.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank ipotekli ihtiyaç kredisi : Denizbank ipotekli ihtiyaç kredisinde ipotek verilen yerin ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi  vermektedir.

Garanti bankası ipotekli ihtiyaç kredisi : Ekspertiz değerinin %50’sine kadar ipotekli ihtiyaç kredisi verilmektedir. Minimum kredi vadesi 6 aydır.

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi : Akbank şubesine gitmeden internet bankacılığı üzerinde akbank bireysel finansman kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Akbank bu krediyi değerlendirirken taksit/gelir dengesini %50 olarak kurmaktadır.

Yapı Kredi İpotekli Bireysel Finansman Kredisi : İhtiyaç kredisi talebi yüksek tutarlı olan tüketicilere bu krediyi önermektedirler. Tüketici kredilerine nazaran daha düşük faiz oranı ile kullandırım yapılır.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi : 48 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır. Kredinin limiti, ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlıdır.

 

Yorumlar

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here