1
483
ev-hanimlari-kredi-a-cf21136662a9c7e696ca

Çalışmayan ev hanımları da kredi alabilir. Ancak bunun bir takım şartları mevcuttur. Nihayetinde Bankalar kredi verdikleri kişilerin yelpazesini oldukça genişlettiler. Ev Hanımlarına sadece ihtiyaç kredisi verilmektedir. İhtiyaç kredilerinin değerlendirmelerinde bankanın dikkat ettiği en önemli ve tek kriter banka kredi notudur.

Asgari Ücretle Ne Kadar Kredi Çekilebilir?

Bankalar kredilerinin onay sürecinde kişilerin geçmiş banka borçluluğu, ödeme düzenliliği, kredi başvuru adedi, risk ve limit rasyosu, limit doluluğu gibi birçok referans bilgiyi banka notu üzerinden değerlendirir. Bazı bankalar ev hanımları için kredi kartı çıkartmakta ve bu kredi kartı limitini oldukça düşük tutmaktadır. Limitin ne kadar az olduğunun önemi yoktur. Önemli olan bu kredi kartının kullanımı sonrasındaki ödeme düzeninizdir. Eğer burada düzenli bir ödeme sağlamışsanız kredi notunuz standart notun üzerinde olacak ve kredi değerlendirmenizde olumlu referans sağlayacaktır.

Ev Hanımlarına kredi veren bankaların başında Denizbank ve Garanti Bankası gelmektedir. Özellikle öğrenciler ve ev hanımlarına dönem dönem çıkartmış oldukları kampanyalar ile bu bankaların dışında Finansbank, HSBC ve ING Bank’ın da ev hanımlarını kredilendirdiği bilinmektedir.

Borsada THYAO Nedir?

İhtiyaç kredisinin temel şartları gereği üst limit 50.000 TL’yi ve 36 ayı aşmamaktadır. Ancak ev hanımları için bu rakamların çıkması pek olası değildir. Sadece kredi notu üzerinden tesis edilecek kredi rakamı, çalışmayan ev hanımı kredilendirilmesi temel mantığı göz önüne alındığında 10.000 TL-15.000 TL tutar aralıklarının onayı daha rasyonel gözükmektedir.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yorumlar

yorum

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here