Mavi Giyim’in halka arzı resmen gerçekleşti

0
818
kapak-81

Giyim, Borsa İstanbul merkezinde düzenlenen gong töreniyle resmen halka açıldı. Düzenlenen törene çok sayıda üst düzey yöneticinin yanı sıra ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’da katıldı.

Düzenlenen törene Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Borsa İstanbul Genel Müdürü Murat Çetinkaya, Mavi Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Akarlılar, Mavi Global Marka Direktörü Elif Akarlılar, Mavi Yönetim Kurulu Üyesi Seymur Tarı, Mavi CEO’su Cüneyt Yavuz ve Mavi’nin kurucusu Sait Akarlılar’ın yanı sıra markanın reklam yıldızı ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ da katıldı. Saat 09.40 itibariyle tokmaklar Mavi için vuruldu.

Mavi Giyim’in halka arzında ek satış dahil edilen tüm hisselerin satışı yapılırken, fiyatı 43 lira ile aralığı olan 43-51.6 liranın alt eşiğinde gerçekleşti.

Mavi Giyim’in halka arzında 49.66 milyon lira nominal şirket sermayesinin yüzde 55’ine karşılık gelen 27.31 milyon lira nominal değerli hisse satıldı.

Reuters tarafından yapılan hesaplamaya göre Mavi Giyim’in sermayesinin yüzde 55’inin halka arz edildiği ihracın büyüklüğü 1.17 milyar lira oldu. Bu fiyata göre şirketin piyasa değeri ise 2.14 milyar lira olarak hesaplanıyor.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here