LG G3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu ve Çözümü

0
2149
large02

 

1-)İlk yapmanız gereken cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek için hazırlamak olacaktır. Gerekli tüm özel dosyalarınız ve kişi listenizin yedeğini tam alarak bu uygulamaya başlayın yoksa tüm bilgiler kaybolacaktır. Daha sonra Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarların Sıfırla adımlarını takip ettikten sonra “Herşeyi sil” seçeneğine tıklayarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Bu işlemden sonra cihazınızın görünümü ilk aldığınız anki görünüme geçecektir. Daha sonra yedeği geri yükleyince daha önce kullandığınız uygulamaları aralıklı olarak tektek cihazınıza indirip kurun. Bu gibi kapanma sorunlarının en büyük nedenlerinden biri sorunlu ve cihaza zarar veren uygulamalardır.VPN tarzı uygulamalar örneğin.

 

2-)

a-) web sitesine gidin telefon modelini girdikten sonra pc suite yükleyin b-) Bilgisayara indir modunda bağlanın (Usb kablosu takarken ses+ (volume+) basılı tutun) c-) PC Suite programında tamir (repair) tuşuna basın ve ileri adımları uygulayın. Bu adımlardan sonra sürekli başlat sorunu tamamen ortadan kalkması gerekmektedir. Eğer bu çözümlerden sonra sıkıntı devam ediyorsa cihazınızı bir telefoncuya götürmelisiniz.

 

3-) Bunların dışında cihazınız herhangi bir darbe sonucu hasar görmüş veya batarya hasarı oluşmuştur. İnceledikten sonra eğer batarya kaynaklı ise ve cihazınız hala garanti kapsamındaysa yenisini talep edin veya başka bir batarya satın alarak bu sorunu çözebilirsiniz.Bataryayı orjinal almayı unutmayın.Orjinal olmayan bataryayı telefon kabul etmeyebilir.Bilginize…

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here