KYK Borcunuzu Kolayca Sorgulayın

3
1464
KYK Borç Yapılandırması
KYK borç yapılandırması için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu () tarafından verilen öğrenim kredisi, katkı kredisi ve burslar öğrenciler için ekonomik değeri önemli yardımlardır. Böylece öğrencilik süreci boyunca gereken maddi destek küçük de olsa azaltılmış olur. bursunun geri ödemesi yoktur ancak, öğrenim kredisi ve katkı kredisinin geri ödemesi vardır. Geri ödeme işlemi öğrencilik sürecinin ardından başlar. grey

Üniversite eğitimini tamamlayanlar, KYK borç sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını merak ettiklerinde çeşitli kurumların internet sitelerinden faydalanabilir, işlemini kolayca gerçekleştirebilir.

KYK borç sorgulama işleminizi; e-Devlet Kapısı’ndan, Ziraat Bankası’ndan ve T.C. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun web sayfasından gerçekleştirebilir, ödemeniz gerek tutarı öğrenebilir, taksitlerin hangi aylarda başlayacağı ve ne kadar ödeme yapacağınız da bu işlem sayesinde öğrenebileceğiniz bilgilerdendir. Sistem ayrıca ödemesi yapılan tutarı da size göstermektedir.

e-Devlet’ten KYK borç sorgulama

Üniversite eğitiminizin ardından borcunuzu sorgulamak isterseniz, e-Devlet Kapısı’ndan faydalanabilirsiniz. İşleminizi buradan gerçekleştirmek istediğinizde; öncelikle Turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘Sisteme Giriş’ bölümüne tıklayın ve açılan pencerede gerekli alanlara T.C. Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifrenizi girin. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta yer alan ‘e-Hizmetler’ bölümüne tıklayın ve açılan bölümden ‘Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ işlemlerini bulun. Burada yer alan ‘KYK Kredi Geri Ödeme Sorgulama’ seçeneğine tıkladığınızda, ödemeniz hakkında bilgiler önünüze çıkar.

e-Devlet’ten KYK borç sorgulama için TIKLAYIN

Ziraat Bankası’ndan KYK borç sorgulama

Bursunuzun geri ödemesini sorgulamak için Ziraat Bankası’ndan faydalanacaksanız, öncelikle kyk.ziraatbank.com.tr sayfasına girmeniz gerekiyor. Ardından sayfada yer alan işlem türünü seçin. T.C. Kimlik Numaranızı doğru şekilde girin. Resim olarak size gösterilen kodda grey

yer alan harf ya da rakamları da kod doğrulama bölümüne doğru şekilde yazın. Bu bilgileri girdikten sonra sorgula seçeneğine tıkladığınızda, size kredi ödemeniz hakkında bilgiler verilecektir.

Ziraat Bankası’ndan KYK borç sorgulama için TIKLAYIN

YURTKUR’dan KYK borç sorgulam

KYK borç sorgulamanızı ise YURTKUR’un internet sitesinden yapabilirsiniz. Kurumun web sitesinin ana sayfasına girdiğiniz de Kredi Borcunu Sorgula! seçeneğine tıklayın. Çıkan ekranda sizden istenen T.C. Kimlik Numarası ve resimde size verilen güvenlik kodunu doğru şekilde girin. Ardından ara seçeneğine tıkladığınız da size KYK borcunuz hakkında en detaylı bilgileri verecektir.

YURTKUR’dan KYK borç sorgulama için TIKLAYIN

KYK Borcu Nasıl Ertelenir?

KYK Borç Yapılandırması

 

Hisse Senedi Nedir, Hisse Senedi Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

YTD ne demek ? YTD hakkında bilgi

YTD Nedir?

Yorumlar

yorum

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here