Cloud Mining ( Bulut Madenciliği ) Nedir?

0
2121
cloud-mining-bulut-madenciligi-nedir[1]

kısaca elinizi toza toprağa sürmeden madencilik yapmaktır. 

Neden Bulut Madenciliği ?

Günümüzde madencilik kendini internet üzerinden bitcoin ve altcoin işlemlerine bıraktı peki ama nasıl ? İnternetteki mining yani madencilik kişisel bilgisayar üzerinden yaratılan bir pazarlama alanı. Bunun için bir şirketle de anlaşabilirsiniz.

Anlaşmış olduğunuz şirket sizin yerinize cihazınızı alır, kurulum işlemlerini gerçekleştirir ve sizde Bitcoin veya diğer birçok altcoinin madenciliğine başlama imkanı bulmuş olursunuz. Ancak dikkat etmeniz gereken püf noktalar da var.

Bitcoin Nedir ?

 

Ponzi Oyununa Dikkat !

Ponziden kısaca bahsetmek gerekirse var olmayan birşeyi değerli gösterip ve yine o var olmayan şey üzerinden insanlara vaatlerde bulunmak.

işte bunun bulut madenciliğine uyarlandığını düşünün genellikle alan adından miner tarzında sözcükler geçen alan adları seçilir. reklamı yapılır fotoğraflar videolar (sözde) yasallığını ifade eden belgeler yüklenir ve reklamlar ile insanlar ponzinin içine çekmeye çalışılır. Evet belki bir süre paranızı alırsınız bu haftalar hatta aylarca sürebilir ta ki ponzi sistem ben kazancımı aldım diyene kadar, bu süreçte ne şirketten ne de sahiplerinden eser kalmaz ve verdiğiniz para havaya gider.

Nasıl Bitcoin Alınır veya Satılır ?

Gerçekci Madencilik

Şunu dikkat çekmeliyiz günümüzde madencilik bundan dört beş sene önceki bilgisayarın işlemcisi veya yeri geldiğinde ekran kartı ile yaptığımızdan çok daha zor. Daha ömnceki yazımızda madenciğin artık devasa çiftliklerce yapıldığını belirtmiştik.

Lot Nedir?

YTD Nedir?

Hisse Senedi Nedir, Hisse Senedi Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

Gelen Aramalar: bitcoin kasma programı

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here