Bitcoin Nasıl Üretilir?

2
3653
bitcoin-üretimi[1]

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin denilince birçok insanın aklına, mining yani madencilik gelmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin üretmek isteyen kullanıcılar, bilgisayar donanımlarına yüksek yatırımlar yaparak özellikle ekran kartları sayesinde madencilik yapıyor, yani Bitcoin elde ediyordu.

364574

 

Önceleri kişisel bilgisayar üzerinden yapılan bitcoin işlemleri artık devasa çiftlikler kurularak icraat edilmeye çalışılıyor, bu yüzden bitcoin kazançları eskisi gibi yüksek değil. Şöyle kıyaslarsak 2013 Ağustos ayında bir bitcoin 100 lira iken bugün 9 bin liraya aşmış durumda.

Bir diğer alternatif olan Cloud Mining ise, belirli firmalarla yapacağınız dönemsel anlaşmalar sonucunda Bitcoin için kullanılan özel donanımlara bir nevi ortak olarak, hiçbir işleme gerek kalmadan kazanç sağlamanıza yarar.

Cloud Mining firmalarına ödeyeceğiniz tutarlar genellikle 3 veya 6 ay arasında kar etmenizi sağlıyor. Ancak, son yıllarda çok güvenilir olduğu belirtilen bazı firmaların kapanması insanların bu yatırımları yaparken tereddütlü bir hale gelmesine neden oldu.

Lot Nedir?

YTD Nedir?

Hisse Senedi Nedir, Hisse Senedi Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

 

 

 

Yorumlar

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here