Altın mı BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi) mi ?

1
1967
bireysel-emeklilik-sistemi-bes

Bireysel emeklik sisteminde katkı payı ödemeleri oldukça avantajlı mesela; aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık dönemlerde ödeme yapabiliyorsunuz ve üst limiti de siz belirliyorsunuz. Ayda 100 TL gibi düşük tutarda katkı payı ödemeniz durumda dahi %25’lik devlet katkısından yararlanabiliyorsunuz.

Eğer bütçeniz uygunsa 150 TL’lik ve 50 TL’lik Altın hesabı açarak hem uzun vadede ’ ten hem de kısa vadede altın için yatırım yapmış olursunuz. uzun vadede sizin emeklilik garantörünüz görevini görür, altın ise kısa vadeli yükselişlerde kazanç sağlamanız için getirisi olan bir yatırım olacaktır.

Yeterli bütçeniz yoksa bunu BES yönünde uzun vadeli değerlendirmek bize göre daha uygun bir yatırım olur. BES için ciddi oranda devlet katkısının da olduğuna dikkat çekmek isteriz. Bir önceki yazımızda BES ile ilgili aylık 150 TL üzerinden Emeklilik yaşınıza kadar bir hesap planı oluşturduk ona bakmanızı da öneririz. ilgili link için tıklayınız.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Lot Nedir?

Hisse Senedi Nedir, Hisse Senedi Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

YTD ne demek ? YTD hakkında bilgi

YTD Nedir?

Yorumlar

yorum

1 Yorum

  1. BES bence devletin sigorta kurumlarına yapabileceği en büyük kıyak. Uzun vadede nasıl bir yatırım olur bilmiyorum ama hemen çıkma sistemi akılda soru işareti bırakmaya yetiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here