Hisse Senedi Alım Satımı

0
1003
borsadan-hisse-senedi-nasil-alinir-satilir

Hisse Senetleri Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Borsada hisse alım satımı fiziki olarak yapılmamaktadır. Bunun için bir aracı kuruma yada banka nezdinde yatırım hesabı açtırarak yetki vermeniz gereklidir.Borsada hisse alım satımı  emirlerini Limitli Fiyat ve Serbest Fiyat şeklinde verebilirsiniz.

  • Limitli Fiyat : Hisse senedi alım satımı için hisse fiyatının yatımcı tarafından belirlendiği fiyat türüdür. Limitli fiyatta, hisse senetleri yatırımcının belirlediği fiyattan alınır veya satılır.
  • Serbest Fiyat : Hisse senedinin alım satım fiyatında aracı kurumun serbest bırakılması durumudur. Serbest fiyatta, hisse senedinin alım satım işlemi İMKB ‘de gerçekleşen fiyattan oluşur.

Borsada Hisse Senetleri Alım Satım Emri Nasıl Verilir?

Borsada hisse alım satımı emrini; yazılı ve sözlü olarak verebilirsiniz. aracı kuruluşa yazılı olarak emir verilmek istenirse, aracı kuruluş tarafından yatırımcıya müşteri emri formu düzenlenir ve bir nüshası verilir. emrini telefon, faks, banka ATM yoluyla, internet ya da elektronik ortamda da verebilirsiniz. Emrin süresini yatırımcı istediği gibi belirleyebilir.

Hisse Senetleri Alım Satım Kazancı Nasıl Elde Edilir?

Hisse senetleri alım satım kazancı; yatırımcının bağlı olduğu aracı kuruluştan destek alarak elde edilebilir. Fakat aracı kuruluşun bünyesindeki yatırımcı ne kadar çoksa yatırımcı ile alaka düzeyi de o derece zayıflamaktadır. Hisse senetlerinden kazanç sağlamak için en geçerli ve makbul yol yatırımcının kendini eğitmesidir. Böylece yatırımcı, edindiği bilgi ve tecrübelerle bir ömür boyu borsadan para kazanabilir. Yatırımcı için en uygun tavsiyemiz borsa eğitim kitapları temelden kendini geliştirmesidir. 

Borsada para kazanmak mümkün!

Her ay 100 lira ile borsada para kazan 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here