Nasıl Bitcoin Alınır veya Satılır ?

3
874
Bitcoin
BERLIN, GERMANY - FEBRUARY 15: In this photo illustration model Bitcoins standing in front of Dollar bills on February 15, 2016 in Berlin, Germany. (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)

3

Nasıl Alınır veya Satılır ?
Canlanmakta olan ve dünya genelinde geniş bir borsası bulunan bitcoin, günlük işlem hacmi olarak dünya genelinde ilk sıralarda yer almaktadır. Değeri her dakika değişmekte olup anlık takip edilmesi gereken ve ilgiyle takip edilmesi gerektiğini belirtebiliriz. Yani bir dakika önce 5000 lira olan bir bitcoin, bir dakika sonra 6500 lira olabilir. Bu hareketliliğin yaşanması ve dikkatli alış-satış işlemlerinin yapılması sonucunda kazanç getirmesi neticesin de her geçen gün bitcoin alış ve satışına olan ilgi artmaktadır. Peki bitcoin hakkında bilgisi olmayan kişiler nasıl bitcoin alabilirler ve satabilirler ?

1
Sürecin içine çok girmeden tavsiye olarak başlangıçta bu alanda ilgilenmek istiyorsanız düşük miktarlardan başlamanızda fayda var. Bu tutar 50 lira olur 100 lira olur fark etmez, önemli olan bilmediğiniz bir yerde 1 TL’de olsa kazanç sağlayıp sağlayamayacağınızı test etmektir. Çok değişken bir piyasa olduğunu yukarıda belirtmiştik bu yüzden çok düşük risklerden başlayıp işlemi görmek sizin lehlinizedir.
Bİtcoin alıp satma işlemi için öncelikle bir bitcoin cüzdanı oluşturmanız gereklidir. Cüzdanınız rakamlardan ve sayılardan oluşmakta olup, akılda tutması zor olan, 34 karakterli bir şifreleme sisteminden meydana gelmektedir. Bitcoin cüzdanı sahibi olabilmeniz ve alış-satış işlemi yapabilmeniz için bir çok internet sitesine ulaşabilirsiniz. Gerekli kayıtları yaptıktan sonra hesabınıza TL yatırıp işlemlere başlayabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here