Ekim | 2016 | Borsa Rehberi
All for Joomla All for Webmasters

Aylık Arşiv: Ekim 2016

Üye Temsilcisi Nedir?

2
Üye Temsilcisi Nedir? Borsa’da işlem yapma yetkisine sahip aracı kuruluş temsilcisidir

Uzun Pozisyon Nedir?

nedir
Uzun Pozisyon Nedir? Bir malı, menkul kıymeti veya vadeli işlem sözleşmesini satın almaktır.

Uzlaşma Fiyatı Nedir?

2
Uzlaşma Fiyatı Nedir? Vadeli işlemler piyasasında pozisyon alan hesapların günlük kar/zarar ve teminat yükümlülüklerinin hesaplanmasında kullanılan fiyattır. Genelde seansın sonuna doğru oluşan fiyatların ortalaması şeklinde hesaplanır.

What Is Adjustable Peg?

nedir
What Is Adjustable Peg? Term for an exchange rate regime where a country’s exchange rate is pegged (i.e. fixed) in relation to another currency (normally the dollar), but where the rate may be changed from time to time.

Uyuşmazlık Komitesi Nedir?

2
Uyuşmazlık Komitesi Nedir? Borsa işlemleri ile ilgili olarak; üyeler arasında veya üyeler ile müşterileri arasında çıkan uyuşmazlıkların idari yoldan çözülmesine yardımcı olan komitedir.

50 Kuruş ile Ne Yapılır?

50_KuruC59F
50 Kuruş ile Ne Yapılır? Not: Gelen yorumlar doğrultusunda liste güncellenecektir. Yorum atmayı unutmayın :) Eti Maximus Eti Wanted Ülker Rodeo Ülker Coco Star

Uluslararası Pazar Nedir?

2
Uluslararası Pazar Nedir? İMKB Uluslararası Menkul Kıymetler Serbest Bölgesi içinde “Serbest Bölgeler Mevzuatına” göre faaliyet gösterecek esas olarak eski Doğu Bloku Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri ve Orta Doğu ülkelerindeki şirketlere ait menkul kıymetlerin işlem göreceği pazardır.

Ulusal Pazar Nedir?

2
Ulusal Pazar Nedir? Borsa Yönetim Kurulu kararı ile pazarı açılmış, endekse dahil olan ve olmayan Borsa kotunda yer alan her şirket hisse senedi için alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği pazardır.

Sınai Endeks Nedir?

2
Sınai Endeks Nedir? Ulusal Pazar’da işlem gören ve sadece sanayi sektöründe yer alan şirketlerin hisse senetlerinin fiyatlarındaki değişmeler dikkate alınarak hesaplanan hisse senetleri piyasası endeksidir.

Mali Endeks Nedir?

2
Mali Endeks Nedir? Ulusal Pazar’da işlem gören ve sadece mali sektörde yer alan şirketlerin hisse senetlerinin fiyatlarındaki değişmeler dikkate alınarak hesaplanan hisse senetleri piyasası endeksidir.

Son Eklenenler

DOLAR 6.27 LİRAYA YÜKSELDİ.

CUMA GÜNÜ 6 LİRAYA KADAR GERİLEYEN DOLAR TEKRARDAN YÜKSELMEYE BAŞLADI.

DOLAR 5.89 SEVİYESİNE GERİLEDİ

12 Ağustosta 7.20 lirayı gören dolar 16.08 tarihi ve 8.46 saati itibariyle 5.89 seviyesine geriledi.

TÜRKİYE DOLAR BASKISINDAN NASIL KURTULUR ?

ABD’nin geçen hafta başında Ülkemize uygulamaya çalıştığı ekonomik yaptırımlar ve vergi artırımları sonrası 4.80 olan dolar 7.20 seviyesine kadar yükseldi.Zamanında bankacılık alanında yapılan çalışmalar,Merkez...

Free WordPress Themes, Free Android Games