24 | Eylül | 2016 | Borsa Rehberi
All for Joomla All for Webmasters

Günlük Arşiv: Eylül 24, 2016

Rating (reyting) Nedir?

nedir
Rating (reyting) Nedir? İhraççıların ( şirket, devlet, vs.) ihraç ettikleri borç niteliğindeki menkul kıymetlerin (tahvil, finansman bonosu vs.) anapara ve faizini zamanında geri ödeme yeterliliğine ne ölçüde sahip olduklarını göstermek amacıyla bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan değerlemedir.

Portföy Yöneticiliği Nedir?

2
Portföy Yöneticiliği Nedir? Kıymetli madenlere dayalı olanlar dahil olmak üzere sermaye piyasası araçlarından oluşturulan portföylerin müşteriler hesabına vekil sıfatıyla yönetilmesidir.

Portföy Nedir?

nedir
Portföy Nedir? Sahip olunan varlıkların aynı veya farklı özelliğe sahip birden fazla kıymete yatırılması sonucu oluşan toplam değerdir.

Piyasa Yapıcı Nedir?

2
Piyasa Yapıcı Nedir? Piyasanın dürüst, düzenli ve etkin çalışmasını sağlamak ve görevli olduğu sermaye piyasası araçlarında likit ve sürekli bir piyasanın oluşmasını sağlamak için kendi nam ve hesabına çift taraflı kotasyon vermekle yükümlü olan aracı kuruluştur.

Piyasaya Göre Ayarlama Nedir?

2
Piyasaya Göre Ayarlama Nedir? Vadeli işlem sözleşmesinde pozisyon alındığı tarihten itibaren cari uzlaşma fiyatı ile bir önceki gün piyasada oluşan uzlaşma fiyatı arasındaki farkın, açık pozisyon sahiplerinin hesaplarına yansıtılmasıdır.

Piyasa Gözetimi Nedir?

2
Piyasa Gözetimi Nedir? Borsa’da işlem gören menkul kıymetlerde gerçekleşen olağandışı fiyat ve/veya miktar hareketlerinin, söz konusu borsanın ilgili birimi ve/veya piyasanın yasal düzenleyicisi konumunda olan kurum tarafından, yapay piyasa ve içeriden öğrenenlerin ticareti gibi yasal olmayan aktivitelerin tespit edilebilmesi amacıyla izlenmesi ve incelenmesi.

Piyasa Fiyatı Nedir?

2
Piyasa Fiyatı Nedir? Sermaye piyasası aracının arz ve talebinin karşılaşması sonucu oluşan fiyatıdır.

Özel Emir Nedir?

2
Özel Emir Nedir? Borsa Yönetim Kurulu’nca her hisse senedi için ayrı ayrı belirlenmiş olan “bir seferde girilebilecek işlem miktarını" aşan ve blok satış miktarından az miktarlı olan emirlerdir.

Son Eklenenler

DOLAR 6.27 LİRAYA YÜKSELDİ.

CUMA GÜNÜ 6 LİRAYA KADAR GERİLEYEN DOLAR TEKRARDAN YÜKSELMEYE BAŞLADI.

DOLAR 5.89 SEVİYESİNE GERİLEDİ

12 Ağustosta 7.20 lirayı gören dolar 16.08 tarihi ve 8.46 saati itibariyle 5.89 seviyesine geriledi.

TÜRKİYE DOLAR BASKISINDAN NASIL KURTULUR ?

ABD’nin geçen hafta başında Ülkemize uygulamaya çalıştığı ekonomik yaptırımlar ve vergi artırımları sonrası 4.80 olan dolar 7.20 seviyesine kadar yükseldi.Zamanında bankacılık alanında yapılan çalışmalar,Merkez...

Free WordPress Themes, Free Android Games