22 | Eylül | 2016 | Borsa Rehberi
All for Joomla All for Webmasters

Günlük Arşiv: Eylül 22, 2016

Opoze Hisse Senedi Nedir?

2
Opoze Hisse Senedi Nedir? Üzerinde devir ve satış yasağı bulunan hisse senedidir.

Normal Emir Nedir?

2
Normal Emir Nedir? Küsüratsız şekilde tam olarak, önceden belirlenmiş işlem birimi ve katları halinde verilmiş olan emirlerdir.

Nominal (İtibari) Değer Nedir?

nedir
Nominal (İtibari) Değer Nedir? Hisse senedi için pay senedinin üzerinde yazılı olan fiyattır. Tahvillerde ise, vade sonunda ödenecek değerdir.

Net Bakiye Prensibi Nedir?

nedir
Net Bakiye Prensibi Nedir? Hisse Senetleri Piyasası’nda gün içinde yapılan iki seansta gerçekleşen işlemlerin netleştirilmesidir. Üyelerin, hem aynı menkul kıymet üzerinde yaptıkları alım satımları ve hem de nakit olarak borç ve alacakları birbirine mahsup edilir. Üyeler, takasa kalan net tutar kadar borçlu veya alacaklı olurlar....

Net Aktif Değeri Nedir?

nedir
Net Aktif Değeri Nedir? Belirli bir faaliyet dönemi sonunda  (genellikle bir yıl) düzenlenen bilançodaki net aktif tutarının hisse senedi sayısına bölünmesi ile bulunan değerdir. Lot Nedir? Hisse Senedi Nedir, Hisse Senedi Türleri ve Özellikleri Nelerdir? YTD ne demek ? YTD hakkında bilgi YTD Nedir?

Nama Yazılı Hisse Senetleri Nedir?

2
Nama Yazılı Hisse Senetleri Nedir? Hisse senedinin üzerinde sahibinin adının yazılı olduğu ve şirketin pay defterine bu adın kaydedildiği hisse senetleridir.

Nakit Piyasalar Nedir?

2
Nakit Piyasalar Nedir? Vade uygulanmadan aynı gün valörlü işlemlerin yapıldığı piyasalardır.

Müşteri İsmine Saklama Sistemi Nedir?

2
Müşteri İsmine Saklama Sistemi Nedir? Takasbank sisteminde Müşteri kodlarıyla takip edilen alt hesapların Takasbank’ın yapacağı düzenleme ile isme çevrilmesini, her bir yatırımcı için verilecek sicil numarası ile takip edilerek yatırımcının kimlik bilgilerinin tespitinin mümkün hale getirilmesini ve müşterilerin menkul kıymetlerini bloke edebilmesini amaçlayan sistemdir.

Müşteri Emirleri Nedir?

nedir
Müşteri Emirleri Nedir? Müşterilerin Borsa’da menkul kıymet alıp satmak amacıyla Borsa üyelerine yazılı ya da sözlü şekilde ilettikleri emirlerdir.

Munzam Teminat Nedir?

nedir
Munzam Teminat Nedir? Üçer aylık dönemlerde, her bir temerrüt matrahı 20 milyon TL. veya üstü olmak kaydıyla, Hisse Senetleri Piyasası işlemlerinden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmeyerek birden fazla günde Borsaca geçerli kabul edilmeyen şekilde savunmalı olarak temerrüde düşen üyelerin, toplam temerrüt matrahının % 10’u oransal teminat...

Son Eklenenler

DOLAR 6.27 LİRAYA YÜKSELDİ.

CUMA GÜNÜ 6 LİRAYA KADAR GERİLEYEN DOLAR TEKRARDAN YÜKSELMEYE BAŞLADI.

DOLAR 5.89 SEVİYESİNE GERİLEDİ

12 Ağustosta 7.20 lirayı gören dolar 16.08 tarihi ve 8.46 saati itibariyle 5.89 seviyesine geriledi.

TÜRKİYE DOLAR BASKISINDAN NASIL KURTULUR ?

ABD’nin geçen hafta başında Ülkemize uygulamaya çalıştığı ekonomik yaptırımlar ve vergi artırımları sonrası 4.80 olan dolar 7.20 seviyesine kadar yükseldi.Zamanında bankacılık alanında yapılan çalışmalar,Merkez...

Free WordPress Themes, Free Android Games