09 | Eylül | 2016 | Borsa Rehberi
All for Joomla All for Webmasters

Günlük Arşiv: Eylül 9, 2016

Halka Açıklık Oranı Nedir?

2
Halka Açıklık Oranı Nedir? Halka açık hisselerin nominal değerleri toplamının, tüm hisselerin toplam nominal değerlerine oranını ifade eder.

Halka Açık Anonim Ortaklık Nedir?

2
Halka Açık Anonim Ortaklık Nedir? Hisse senetleri halka arz edilmiş olan veya halka arz edilmiş sayılan anonim ortaklıklardır.

Gözaltı Pazarı Nedir?

2
Gözaltı Pazarı Nedir? Hisse senetleri Borsa’da işlem gören şirketler ve/veya hisse senetleri işlemleri ile ilgili olarak olağan dışı durumların ortaya çıkması, hisse senetleri Borsa’da işlem gören şirketler tarafından kamunun zamanında, tam ve sürekli aydınlatılmasına ve mevcut düzenlemelere uyum konusuna gerekli özenin gösterilmemesi, yatırımcıların haklarının korunması...

Getiri Endeksleri Nedir?

2
Getiri Endeksleri Nedir? Hisse senetlerinin fiyatlarındaki değişimlerin yanı sıra şirketlerin ödedikleri kar paylarını da dikkate alarak hesaplanan endekslerdir.

Genel Finans Ortaklıkları Nedir?

2
Genel Finans Ortaklıkları Nedir? Alacakların temellükü ve bu alacaklar karşılık gösterilerek düzenlenen varlığa dayalı menkul kıymetlerin ihracı ve halka arzı amacıyla kurulan anonim ortaklıklardır.

Gelir Ortaklığı Senetleri Nedir?

2
Gelir Ortaklığı Senetleri Nedir? Köprü, baraj, elektrik santralı, karayolu, demiryolu, telekomünikasyon sistemleri ile sivil kullanıma yönelik deniz ve hava limanları ile benzerlerinden, kamu kurum ve kuruluşlarına ait olanlarının gelirlerine, ortak olunması için çıkarılan senetlerdir.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Nedir?

2
Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Nedir? Gayrimenkuller ve gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarından oluşan portföyü işleten ve gayrimenkule dayalı projelere yatırım yapan sermaye piyasası kurumlarıdır. Lot Nedir? Hisse Senedi Nedir, Hisse Senedi Türleri ve Özellikleri Nelerdir? YTD ne demek ? YTD hakkında bilgi YTD Nedir?

Gayrimenkul Sertifikaları Nedir?

2
Gayrimenkul Sertifikaları Nedir? İhraççıların bedelleri inşa edilecek veya edilmekte olan gayrimenkul projelerinin finansmanında kullanılmak üzere ihraç ettikleri, değerleri birbirine eşit, hamiline yazılı menkul kıymettir.

Son Eklenenler

DOLAR 6.27 LİRAYA YÜKSELDİ.

CUMA GÜNÜ 6 LİRAYA KADAR GERİLEYEN DOLAR TEKRARDAN YÜKSELMEYE BAŞLADI.

DOLAR 5.89 SEVİYESİNE GERİLEDİ

12 Ağustosta 7.20 lirayı gören dolar 16.08 tarihi ve 8.46 saati itibariyle 5.89 seviyesine geriledi.

TÜRKİYE DOLAR BASKISINDAN NASIL KURTULUR ?

ABD’nin geçen hafta başında Ülkemize uygulamaya çalıştığı ekonomik yaptırımlar ve vergi artırımları sonrası 4.80 olan dolar 7.20 seviyesine kadar yükseldi.Zamanında bankacılık alanında yapılan çalışmalar,Merkez...

Free WordPress Themes, Free Android Games