Eylül | 2016 | Borsa Rehberi
All for Joomla All for Webmasters

Aylık Arşiv: Eylül 2016

Tahvil Nedir?

nedir
Tahvil Nedir? Devletin 1 yıl, anonim ortaklıkların en az 2 yıl ve daha uzun vadeyle, ödünç para bulmak amacıyla, itibari  kıymetleri eşit ve ibareleri aynı olmak üzere çıkardıkları borç senetleridir.

Borsada Tahsisli Satış Nedir?

nedir
Borsada Tahsisli Satış Nedir? Sermaye artırımlarında artırılan sermayeyi temsil eden hisse senetleri ile mevcut hisselerin hissedarlarınca, halka arz edilmeyerek, doğrudan dışarıda yerleşik kişilere, kayıt öncesi belirlenmiş yurtiçinde yerleşik kişilere tahsisli olarak veya Borsa’nın ilgili pazarında toptan satışıdır.

Borsada Taban Fiyatı Nedir?

2
Borsada Taban Fiyatı Nedir? Hisse senetlerinin bir seans içinde işlem görebileceği en düşük fiyattır. Her hisse senedi için fiyat ve fiyat adımı göz önüne alınarak ayrı olarak hesaplanır.

Borsada Sürdürme Teminatı Nedir?

2
Borsada Sürdürme Teminatı Nedir? Borsa tarafından belirlenen ve başlangıç teminatının, vadeli işlemler piyasasındaki olumsuz fiyat değişmeleri sonucu oluşan zarar dolayısıyla, ineceği asgari teminat seviyesini gösteren tutardır.

Borsada Sürekli Denetleme Nedir?

2
Borsada Sürekli Denetleme Nedir? Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi ortaklıkların, mevzuat ve genel kabul görmüş denetim ve muhasebe esas ve ilkelerine uygunluk yönünden, defter, kayıt ve belgelerinin her yıl denetlenmesidir.

Borsada Sınırlı Denetleme Nedir?

2
Borsada Sınırlı Denetleme Nedir? Ara mali tablo düzenlemekle yükümlü olan anonim ortaklıklar, aracı kurumlar, yatırım ortaklıkları ve yatırım fonlarının düzenleyecekleri ara mali tabloların, sürekli denetleme ile görevli bağımsız denetleme kuruluşları tarafından incelenmesi ve rapora bağlanmasıdır.

Borsada Sermaye Artırımı Nedir?

nedir
Borsada Sermaye Artırımı Nedir? Yeni hisse senedi ihraç edilerek mevcut ödenmiş / çıkarılmış sermayenin artırılmasıdır.

Borsada Seans Nedir?

2
Borsada Seans Nedir? Borsada işlemlerin başlaması ve bitmesi arasında geçen süredir.

Saklama Kuruluşu Nedir?

2
Saklama Kuruluşu Nedir? Müşterisi adına menkul kıymetleri saklamaya yetkili kurum ve kuruluşlardır.

Sabit Getirili Menkul Kıymetler Nedir?

nedir
Sabit Getirili Menkul Kıymetler Nedir? Alacaklılık hakkı sağlayan, belirli bir meblağı temsil eden, dönemsel gelir getiren, misli nitelikte seri halinde çıkarılan, ibareleri aynı olan ve yatırım aracı olarak kullanılan borçlanma senetleridir. İhraç eden kuruluşların niteliğine göre kamu ve özel sektör menkul kıymetleri olarak ikiye ayrılırlar....

Son Eklenenler

DOLAR 6.27 LİRAYA YÜKSELDİ.

CUMA GÜNÜ 6 LİRAYA KADAR GERİLEYEN DOLAR TEKRARDAN YÜKSELMEYE BAŞLADI.

DOLAR 5.89 SEVİYESİNE GERİLEDİ

12 Ağustosta 7.20 lirayı gören dolar 16.08 tarihi ve 8.46 saati itibariyle 5.89 seviyesine geriledi.

TÜRKİYE DOLAR BASKISINDAN NASIL KURTULUR ?

ABD’nin geçen hafta başında Ülkemize uygulamaya çalıştığı ekonomik yaptırımlar ve vergi artırımları sonrası 4.80 olan dolar 7.20 seviyesine kadar yükseldi.Zamanında bankacılık alanında yapılan çalışmalar,Merkez...

Free WordPress Themes, Free Android Games